Samsung Galaxy Z Fold6’nın Şimdiye Kadarki En Net Görseli Ortaya Çıktı: Galaxy Z Fold5’le Yan Yana da Getirildi!

Samsung, her zamanki gibi bu yaz aylarında da bir Unpacked etkinliği düzenleyecek. Burada, yeni katlanabilir amiral gemisi telefonları Galaxy Z Fold6 ile Z Flip5’i göreceğiz. Zaman yaklaşırken bu cihazlar hakkında bilgiler geldiğini görüyorduk.

Şimdi ise yepyeni bir sızıntı ortaya çıktı. Telefonlarla ilgili sızıntılarıyla tanıdığımız Ice Universe, Galaxy Z Fold6’nın net tasarımını bizlerle buluşturdu. Ayrıca cihazı önceki nesil Z Fold5 ile de yan yana getirdi.

Galaxy Z Fold6, Z Fold5’ten daha geniş ekranlı olacak

*Galaxy Z Fold5 (sol) & Galaxy Z Fold6 (sağ)

Görsele baktığımızda, cihaza şimdiye kadar hiç olmadığı kadar net bir şekilde bakış atabiliyoruz. Z Fold5 ile arada çok rahat anlaşılabilen bir fark olduğu görülebiliyor. Örneğin kapak biraz daha ekranının daha geniş olduğu görülebiliyor. Bu da açıldığında da daha büyük olacağı anlamına geliyor. Boyu ise biraz kısalmış gibi.

Bir diğer fark ise köşeler. Samsung, yeni cihazda yuvarlak köşeler tercih etmeyecek. Bunun yerin daha keskin köşeli bir cihazla karşılaşacağız. Bu görüntü daha önce sızan render görüntülerle uyuşuyor. Yani çok büyük ihtimalle burada gördüğünüz bir şekilde piyasaya sürülecek. Sivri köşelerin ne kadar sevileceği de merak konusu.

Şimdiye kadar Z Fold6’yla ilgili çıkan sızıntılarda, boyutunun 153,5, 132,5 ve 6,1 mm olacağı belirtilmişti. Bu da cihazın 1,4 mm daha kısa ve 2,6 mm daha geniş olacağını ortaya koymuştu. Kalınlığı ise aynı kalacaktı.

Galaxy Z Fold6’da başka nasıl özellikler göreceğiz?

*Daha önce paylaşılan render görseller.

Z Fold6’yla ilgili diğer bilgilere de bakalım. Telefonun 7,6 inçlik katlanabilir panel ve 6,2 inçlik ön kapak ekranıyla gelmesi bekleniyor. 120 Hz ve 2600 nit maksimum parlaklık da göreceğiz. İşlemci tarafında Snapdragon 8 Gen 3 yer alırken kamerada ise muhtemelen 50 MP, 12 MP ve 10 MP’lik bir üçlü kurulum bizi karşılayacak. 12/16 GB RAM seçenekleri ve 1 TB’a kadar depolamanın beklendiğini de ekleyelim.

Cihazın ne zaman tanıtılacağı konusunda resmî bir bilgi yok. Ancak söylentiler, Samsung’un 10 Temmuz’da düzenleyeceği bir etkinlikle yeni katlanabilir cihazlarını bizlerle buluşturacağını ortaya koyuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir