Erdoğan’ın elini öptüğü kız öğrenci Bahar-Nihal Candan kardeşlerin kardeşi çıktı

“Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Tanıtım Programı”nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bir kız öğrenci koşarak sarıldı, elini öptü. O anların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan da genç kızın elini öptü ve uzun uzun onun anlattıklarını dinledi. O kız öğrenci, Nihal ve Bahar Candan kardeşlerin kardeşi Zeynep Su Candan çıktı.

İstanbul Ataşehir’deki Ahmet Keleşoğlu Fen Lisesinde okuyan ve LGS’ye yüzde 2’lik dilimle giren Zeynep Su Candan, ablaları hakkında açıklamalarda bulundu.

“ONLAR DEVLETİMİZE YANLIŞ YAPMADI”

O anları anlatan Zeynep Su Candan şunları söyledi: “Onlar devletimize yanlış yapmadı. Hesaplarında para giriş çıkışı yok. Sadece havada kalan birkaç yalan ifadeyle ablalarım aylarca içeride tutuldu. Ailecek mağduruz, ablamın kocası da ilgilenmedi. Biz ailecek gücümüzü toplayıp ablalarıma yedi ay boyunca yardım ettik. Nihal bu durumu kaldırmadı, içerdeyken tek yaptığı şey duş alıp namaz kılmak olduğu için yemek yemedi, 28 kiloya kadar düştü. Ölümden döndü. Çok şükür kilosunu yükselttik, anneannem bakıyor ona. Sonra tahliye edildi ama henüz beraat kararı çıkmadı.

“ABLAM ÖLÜMÜN KIYISINDA”

Şimdi Bahar içerde. Bahar da günlerdir acilde yatıyor. Ablam şu anda ölümün kıyısında. Benim annem ve babam onu yetiştirmek için o kadar emek verdi. Ama o şimdi içerde ölmek üzere. Ben çok korkuyorum.

ERDOĞAN NE DEDİ

Bütün bunları Cumhurbaşkanımıza anlattım. Gözümün içine bakarak, tek tek dinledi. Çok teşekkür ederim. Elinden geleni yapacağını söyleyerek arkadaşlarımız bakacak, yapılacak bir şey varsa dedi. Çok çok mutluyum. Sonra başka bir arkadaşına yönlendirdi. O da bütün bunları dinledi, o da ilgileneceğini söyledi. Devletimi, savcımı çok seviyorum. İyi ki var Cumhurbaşkanımız, Allah başımızdan eksik etmesin. Bütün bu süreç eğitimimi sekteye uğratıyor. Not ortalamam geçen sene 90’ın üzerindeyken, bu yıl düştü. Şimdi ortalamam yerlerde. Annem ‘Cumhurbaşkanımıza bu perişanlığımızı anlatmazsan hakkımı helal etmem’ dedi. Çünkü biz ailecek çok zor durumdayız.”

Başta kara para aklama olmak üzere çeşitli suçlardan haklarında soruşturma başlatılan sosyal medya fenomenleri Bahar ve Nihal Candan 16 Kasım 2023’te tutuklandı. Nihal Candan 37 kiloya düşünce geçtiğimiz 13 Mayıs’ta tahliye edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir