Emre Belözoğlu’ndan oyuncularına flaş tepki!

Trendyol Süper Lig 38. haftasında Trabzonspor ile oynayan Ankaragücü 4-2 mağlup oldu ve küme düştü.

Bu sonucun ardından Trabzonspor puanını 67’ye yükseltti. 40 puanda kalan Ankaragücü, Süper Lig’e veda etti.

Ankaragücü teknik direktörü Emre Belözoğlu’nun futbolcularına isyanı sosyal medyada gündem oldu. Belözoğlu’nun oyuncularına, “Koşun lan! Allah’ınızdan korkun!” dediği anlar kameraya yansıdı. Deneyimli teknik adamı Videoda ağladığı anlar sosyal medyada gündem oldu.

“KENDİMİ HİÇBİR ZAMAN AFFETMEYECEĞİM”

Maç sonrası açıklama yapan Belözoğlu şunları ifade etti:

“Bunu Ankaragücü camiasına yaşatan birisi olmam itibarıyla, sorumluluğu almam gereken en önemli kişilerden biri olmam itibarıyla Ankaragücü çok daha güzel günleri hak ediyor. Hayatımın en büyük acı tecrübesini yaşadım. Hiçbir zaman kalbimin hiçbir yerinde his etmeyeceğim bir duyguydu bu. Ömrümün sonuna kadar da Ankaragücü’ne bunu yaşatan kişilerden birisi olarak kendimi hiçbir zaman affetmeyeceğim. Çok üzgünüm. Herkes hakkını helal etsin, benden yana helal olsun. Bugün gelinen noktada söylenecek sadece bunlar olduğunu düşünüyorum.

“HERKESTEN ÇOK ÖZÜR DİLİYORUM”

Emre Belözoğlu, istifası ile ilgili olarak ise “Ben İsmail Başkan ve Yusuf Bey’le görüşüp en kısa zamanda bir karar veririm. Bunu da ilk siz öğrenirsiniz. Kimseyle görüşmedim. İyi günler, kötü günler oldu bir ayrılık olacaksa da ben hep yakışır halde olması gerektiğini düşünüyorum. Çok sıcak bugün değil. Ama söylemem gerekenler olduğunu düşünüyorum. Hiç kimseyi kırmak değil. Buraya gelirken çok büyük hayallerle ve hedeflerle geldim. Herkesten çok özür diliyorum. Affına sığınıyorum. Bunu bu camiaya yaşatan biri olarak bunun vicdanıyla yaşayacağımı samimiyetle söyleyebilirim” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir